Mobilne strony internetowe

Dostęp do Internetu za pośrednictwem sieci GSM, coraz większe wyświetlacze przystosowanych do pracy w sieci telefonów oraz malejące koszta zachęcają do przeglądania stron przy użyciu komórki.

Rynek urządzeń mobilnych (a zwłaszcza telefonów komórkowych, z których np. w Polsce korzysta dziś większość ludzi) to blisko 1/3 ludzi na całym świecie (liczba ta stale rośnie), a zmieniające się technologie pozwalają na coraz to nowsze i lepsze rozwiązania, dzięki którym mobilny internet staje się bardziej dostępny i powszechny.

Użytkownicy znajdując się w pociągu, samochodzie, na spacerze, w przerwie na kawę lub w poczekalni, będą szukać informacji o Państwa firmie  właśnie za pomocą telefonu.

Dlaczego Państwa strona powinna mieć swój mobilny odpowiednik ?

Różnice między oprogramowaniem telefonów i komputerów są dość znaczące. Sprawiają one, że strona może być zupełnie niedostępna dla użytkowników smartfonów z określonym oprogramowaniem - np. iPhone nie obsługuje stron z Flash.

Dotykowe ekrany telefonów wymagają też innego podejścia do projektowania interfejsów nawigacyjnych, które powinny umożliwić łatwe poruszanie się po stronie.

Mobline strony są też pozbawione zbednych grafik by przyspieszyć ich ładowanie i ograniczyć koszty transferu.

Zapraszamy so zapoznania się z naszymi realizacjami stron mobilnych.