Blog

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Wyobraź sobie taką sytuację – masz urlop i chcesz wyjechać w ciekawe, klimatyczne miejsce. Być może już słyszałeś o kilku pensjonatach, czy hotelach, ale sam dopiero zaczynasz poszukiwania. Okazuje się, że znalazłeś – dogodna lokalizacja, cena atrakcyjna, WiFi, parking, a nawet basen. Niestety cały entuzjazm na nic – im dłużej jesteś na stronie internetowej, tym bardziej nabierasz wątpliwości. Oprawa graficzna strony nie jest atrakcyjna. Teksty przygotowane są nieprofesjonalnie i napotykasz w nich błędy ortograficzne, dwie z pięciu zakładek w ogóle nie działają. Do tego zdjęcia są słabej jakości i ewidentnie zdradzają, że wykonał je amator.

Zaczynasz zadawać sobie pytanie: czy jeśli ktoś prowadząc firmę nie przykłada wagi do odpowiedniego poziomu swojej strony - przykłada wagę do pozostałych aspektów prowadzenia działalności – w tym do właściwej obsługi klientów?

Co robisz? Zapewne to, co 90% osób – rezygnujesz pomimo tego, że pracownicy hotelu w rozmowie telefonicznej okazali się przesympatycznymi ludźmi i w umiejętny sposób próbowali Cię przekonać.

Nic z tego – odpycha Cię pierwsze wrażenie

Około 15 lat temu ówczesna młodzież zaczęła kupować tzw. discmany – urządzenia do których wkładali płyty CD. Już po 5 latach, około 10 lat temu pojawiły się odtwarzacze MP3. Od około 3 lat Polacy zaczęli słuchać muzyki przez słuchawki smartfona, a dziś jest to trend masowy.

Znak czasów? Nie zostawaj w tyle – podobnie jest z siecią. Każda strona www wymaga aktualizacji po to, aby nie zostać w tyle. Tak jak żaden biznes nie jest stały, żadne auto nie jest wieczne, a nasz podobno doskonały 8 lat temu telewizor dziś jest co najwyżej średniakiem, tak samo zmieniają się witryny internetowe.

Pamiętaj, że stara strona www nie jest dobrą wizytówką dla Ciebie i Twojej firmy, a tylko Ci co idą z duchem czasu wygrywają. Zmieniają się trendy i przyzwyczajenia – powoli standardem stają się strony mobilne, normą są już strony intuicyjne, przejrzyste i lekkie.

Pamiętasz jak wygląda Twoja strona www? Zerknij jeszcze raz i zastanów się czy jesteś z niej dumny.